Obsługa techniczna i serwis opon ciężarowych – zaawansowana obsługa kół i opon w samochodach ciężarowych

 • Ocena: 7,16
 • Liczba głosów: 76
 • Liczba komentarzy: 3
Certyfikowany serwis opon ciężarowych.

Właściwy serwis opon ciężarowych

Decydując się na naprawę opon, zmianę kół, czy ogumienia klient staje pod decyzją wyboru specjalistycznego serwisu opon ciężarowych, który w pełni spełni jego oczekiwania. Niska cena usług w cale nie jest gwarancją opłacalności wykonanej naprawy. Naprawy wykonane bez odpowiedniego sprzętu (który często kosztuje kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy złotych), oraz bez odpowiednio przeszkolonego personelu mogą skutkować całkowitym zniszczeniem opony lub często nawet koła i części pojazdu, na którym koło było zamontowane. Każdy szanujący się serwis opon ciężarowych dba oto, aby posiadany sprzęt był w jak najwyższej jakości, a zatrudniony personel został odpowiednio przeszkolony. Odpowiednio dobrany sprzęt i personel umożliwiają wykonywanie wysokiej jakości napraw opon, z których zleceniodawca będzie w pełni zadowolony.

Dbając oto, aby nasz serwis opon ciężarowych spełniał wszystkie najwyższe standardy, szkolimy nasz personel zarówno w nowoczesnych technologiach napraw opon, jaki i dostępnych sposobach ich obsługi. Modernizujemy zarówno nasz sprzęt jak i wiedzę naszych pracowników. Obsługa koła i opony jest dla nas równie ważna jak sama naprawa opony. Poprawny montaż i demontaż opony jest częścią wysokich standardów jakimi cechuje się nasza firma. Udzielamy na to gwarancji!

Szkolenie obsługi technicznej opon ciężarowych

Odbyte przez nas szkolenie miało za zadanie zwiększenie efektywności oraz umiejętności naszych pracowników w dziedzinie obsługi technicznej i napraw opon ciężarowych. Na szkoleniu poruszane były takie tematy jak:

 1. profesjonalna obsługa floty transportowej:
  • serwis opon ciężarowych,
  • budowa i konstrukcja opony,
  • wymagania eksploatacyjne stawiane oponom,
  • funkcje opony,
  • rozmiary oraz oznaczenia opon,
  • wpływ ciśnienia na eksploatację opon,
  • wpływ geometrii na eksploatację opon,
 2. wulkanizacja opon:
  • czynności przygotowawcze,
  • rodzaje wulkanizacji (na ciepło, na zimno),
 3. weryfikacja opony całostalowej:
  • klasyfikacja uszkodzeń,
  • uszkodzenia nienaprawialne,
  • źle wykonane naprawy,
 4. naprawa na gorąco – uszkodzenia boku,
 5. naprawa na gorąco – uszkodzenia bieżnika,
 6. wkłady naprawcze – zasadność stosowania,
 7. zabudowa wkładu w oponie,
 8. technika zabudowy, usuwanie warstwy butylowej,
 9. specyfika naprawy opony diagonalnej,
 10. montaż i demontaż kół i opon,
 11. wyważenie kół,
 12. zasady bezpiecznej obsługi kół i opon.

Na koniec kilkudniowego szkolenia odbyły się egzaminy, w których mieliśmy za zadanie potwierdzić opanowanie przedstawionej na seminariach wiedzy teoretycznej oraz dokonać obsługi i napraw kilku wybranych losowo opon ciężarowych. Jako specjalistyczny serwis opon ciężarowych przeszliśmy wszystkie rygorystyczne egzaminy i uzyskaliśmy maksymalny możliwy wynik. Naprawione i obsłużone przez nas opony spełniły wszystkie standardy firmy Goodyear, która przyznała nam odpowiednią certyfikację.

Certyfikowany serwis opon ciężarowych.

Certyfikat potwierdzający pozytywne ukończenie egzaminu z umiejętności obsługi koła i napraw opon ciężarowych.

← Poprzedni artykół

Następny artykół →

Komentarze: 3

 1. Kami

  2 listopada 2015 o 18:15

  W ubiegły piątek u konkurencji montowano mi koło. Jak widziałem jak do tego podchodzili to aż za głowę się złapałem. Zero sprzętu, zero wiedzy. Dziś zawiozłem im to samo koło z reklamacją. Źle zamontowana opona odkręciła mi się podczas jazdy. Po prostu aż cud, że nikomu nic się nie stało i nic się nie uszkodziło dodatkowego. W drugim aucie przekładałem opony w firmie naprawyopon i na prawdę jestem zadowolony. Posiadają specjalistyczny sprzęt i wiedzę. Jak do tej pory w pełni polecam, ale za zaznaczam, że to mój pierwszy serwis tutaj.

  Odpowiedz
 2. anna

  8 listopada 2015 o 22:22

  wszystko ok, polecam

  Odpowiedz
 3. Mariusz

  29 stycznia 2017 o 11:11

  Dziękuję za naprawę. Polecam.

  Odpowiedz

Komentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *